31.08.2014 22:52:33

Primera division: Realu tudi 2:0 ni zadostovalo

Madridski Real je že v drugem krogu pokazal, da je tudi v letošnji sezoni vsem nakupom navkljub še kako ranljiv.

Na začetku je sicer kazalo na še en običajen dan v pisarni, po golih Sergia Ramosa in Garetha Balea so namreč aktualni evropski prvaki že v enajsti minuti vodili z 2:0, a tudi to ni bilo dovolj, da bi iz za njih tradicionalno vročega gostovanja v Sociedadu odnesli vsaj točko. Inigo Martinez je začel preobrat, David Zurutuza ga je nadaljeval, Carlos Vela pa dokončal. In že v drugem krogu je morda celo prvi favorit prvenstva prvič klonil, mit o sanjskemu moštvu pa je bil pošeno zamajan.

V Madridu so navijači Atletica pričakovali lahko zmago svojih ljubljencev, saj je v goste prišel novinec med elito in malček iz Eibarja, toda gostje so se izkazali za precej trd oreh. Domači so po 25 minutah vodili že z 2:0, slabih deset minut kasneje pa je zaostanek na 2:1 znižal Abraham Minero. Do konca srečanja so imeli nogometaši obeh ekip nekaj lepih priložnosti, vendar je rezultat ostal nespremenjen. Slovenec v rdeče-belem dresu, Jan Oblak, je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce, vloga prvega vratarja Atletica namreč v tem trenutku pripada Miguelu Moyi.

Danes se je visoke zmage nad Levantejem veselil še Athletic Bilbao (3:0), obračun med Cordobo in Celto pa se je končal brez zmagovalca (1:1).

V nedeljo bi moral biti na delu drugi slovenski nogometaš, ki si kruh služi na Pirenejskem polotoku, Bojan Jokić, a reprezentančni branilec je poškodovan, tako da ni mogel pomagati svojemu Villarrealu na težki domači tekmi proti katalonskemu velikanu Barceloni.

V petek je Valencia svojo pot do zmage proti Malagi začela tlakovati v 27. minuti, ko je bil pri gostih izključen Darder. Netopirji so z igralcem več v vodstvo prešli že štiri minute kasneje, v polno je meril Paco Alcacer. Tik pred koncem prvega polčasa je drugi gol za Valencio na Mestalli zabil Dani Parejo, končni izid pa je v 56. minuti postavil Pablo Piatti.

2. krog španskega prvenstva

GETAFE - ALMERIA 1:0 (0:0)
1:0 Vasquez (29)

VALENCIA - MALAGA 3:0 (2:0)
1:0 Paco Alcacer (31), 2:0 Parejo (45), 3:0 Piatti (56)

ATHLETIC BILBAO - LEVANTE 3:0 (1:0)
1:0 Aduriz (32), 2:0 Iturraspe (51), 3:0 Munian (76)

CORDOBA - CELTA VIGO 1:1 (0:0)
0:1 Orellana (52), 1:1 Cartabia (60)

ATLETICO MADRID - EIBAR 2:1 (2:1)
1:0 Miranda (11), 2:0 Mandžukić (25), 2:1 Abraham (34)

ESPANYOL - SEVILLA 1:2 (0:1)
0:1 Bacca (34), 0:2 Iborra (57), 1:2 Stuani (61)

VILLARREAL - BARCELONA 0:1 (0:0)
0:1 Ramirez (82)

DEPORTIVO - RAYO VALLECANO 2:2 (1:1)
1:0 Rodriguez (7), 1:1 Bueno (40), 1:2 Bueno (73), Cuenca (95)

REAL SOCIEDAD - REAL MADRID 4:2 (2:2)
0:1 Ramos (5), 0:2 Bale (11), 1:2 Martinez (35), 2:2 Zurutuza (41), 3:2 Zurutuza (65), 4:2 Vela (75)

ELCHE - GRANADA 1:1 (0:0)
0:1 Rico (81), 1:1 Lomban (91)