bo
31.08.2014 21:36:43

Epski potok Hajduka

Dinamo je spet slavil na velikem hrvaškem derbiju. Toda na zares spektakularen način.

Hajduk je bil na poti do sanjskega zaključka prvega večnega derbija z Dinamom. Splitčani so do 71. minute vodili z 2:0, navijači na Poljudu, kjer se je zbralo več kot 20.000 gledalcev, že slavili sladko zmago nad največjim rivalom. Nato pa se je zgodilo: šokanten preobrat, ki je bil zaključen globoko v sodnikovem podaljšku. In ko je bilo tekme konec, je bil dejansko Dinamo tisti, ki se je veselil. Zagrebčani so v zaključku tekme trikrat merili v polno in še dodatno razžalostili pristaše Hajduka, ki so se morali sredi tedna sprijazniti tudi z izpadom iz lige Europa.

Hajduk je že v osmi minuti v vodstvo popeljal Sven Tino Sušić, po štirih minutah drugega polčasa je na 2:0 povišal Antonio Milić. Dinamo se je zdel potolčen, a ni bil. V 71. minuti je Duje Čop vnesel nemir v splitsko ekipo, toda ko se je začel sodnikov dodatek, je bilo vseeno še vedno 2:1 za Hajduk. A glej ga zlomka; v 91. minuti je izenačil Angelo Henriquez, s strani Manchester Uniteda posojeni napadalec iz Čila, v 94. minuti pa Čop zapečatil sanjsko preobrat. Da bi bilo vse še huje, je mrežo Hajduka dvakrat zatresel Čop; slednji je profesionalno kariero začel na Poljudu, kjer pa niso kdo ve kako verjeli vanj. Leta 2011 je celo prekinil pogodbo in podpisal za Split, nakar ga je leto dni kasneje kupil Dinamo. In zadel v polno, Čop se v povprečju v modrem dresu med strelce vpiše na vsaki drugi tekmi!