24.08.2014 22:48:53

Derbi kroga Cityju

Nocoj je bila odigrana zadnja tekma drugega kroga v premier ligi, na stadionu Etihad sta se pomerila Manchester City in Liverpool, s 3:1 pa so se zmage veselili sinje modri.

Aktualni angleški državni prvaki so v izjemno zanimivem in razburljivem obračunu pokazali več od Liverpoolčanov in so se na koncu povsem zasluženo veselili novih treh točk. Blestel je predvsem črnogorski napadalec Stevan Jovetić, ki je zabil dva zadetka, enega je dodal še Kun Agüero, tudi časten zadetek za Liverpool pa je zabil nogometaš domačega moštva. Avtogol je dosegel Argentinec Pablo Zabaleta

Manchester United
, ki je pred začetkom sezone za nove okrepitve porabil zajeten kupček denarja, bo moral na prvo zmago še počakati. Po porazu v uvodnem krogu je tokrat v gosteh pri Sunderlandu remiziral z 1:1, bolj kot točkovni izkupiček pa njegove navijače skrbi podoba 20-kratnih državnih prvakov. Varovanci Louisa van Gaala namreč ne blestijo, s takšno igro pa se jim lahko obeta le ponovitev lanske sila skromne sezone.

Danes sta bili na sporedu še dve srečanji, novih treh točk pa so se veselili le nogometaši Tottenhama, ki so popolnoma nadigrali QPR. 4:0 v prid Londončanov je dovolj zgovoren podatek, dva zadetka je prispeval Nacer Chadli, po enega pa Emanuel Adebayor in Eric Dier. Na drugem obračunu sta se Hull in Stoke razšla z 1:1.

Uvodni obračun 3. kroga je bil na sporedu že v zgodnjih sobotnih popoldanskih urah, ko sta se v Birminghamu pomerila Aston Villa in Newcastle. Srečanje sicer ni postreglo s kakšno zelo zanimivo predstavo, saj sta si ekipi pripravili le malo priložnosti, temu primeren pa je bil tudi končni izid 0:0.

Zato pa je bilo toliko bolj zanimivo v Londonu, kjer so nogometaši Chelseaja dolgo časa trli odpor Leicesterja. Mrežo gostov je nato v 63. minuti le načel Diego Costa, v 77. minuti pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil Eden Hazard.

Vrhunec sobotnega sporeda je bila tekma med Evertonom in Arsenalom, na kateri so se gostitelji dolgo časa spogledovali s presenetljivo zmago. Toda v zadnjih minutah so gostje le prestavili v višjo prestavo, v 83. minuti je Aaron Ramsey najprej znižal zaostanek na 2:1, v 90. minuti pa je Olivier Giroud poskrbel, da se je Arsenal domov vrnil vsaj s točko.