15.06.2024 06:25:21

Dončić zaprl usta glasnim kritikom! Poglejte, kako je tokrat začaral obrambo Bostona! (video)

Še nobena ekipa v zgodovini lige NBA ni uspela preobrniti zaostanka z 0:3 v zmagah, a je Dallas v noči na soboto po slovenskem času v kosti navijačev Bostona zagotovo nagnal nekaj strahu.

V zgodovini tekem finala je semafor ob koncu obračuna le dvakrat kazal večjo razliko od 38 točk, Teksašani so sicer na neki točki vodili že za 48.

Glavno besedo pri grajenju neulovljive prednosti je imel pričakovano Luka Dončić, ki se je po tretji tekmi - to je zaradi šeste osebne napake zaključil predčasno - znašel pod plazom hudih kritik. Ampak skoraj kot po pravilu Luka na najglasnejše kritike odgovori z najboljšimi predstavami.

Tako je bilo tudi tokrat; slovenski košarkarski as je v prvem polčasu uprizoril izjemno predstavo in obrambo Bostona 'prerešetal' s 25 točkami. Po treh četrtinah je imel na svojem računu 29 točk, pet skokov in pet podaj, v zadnji četrtini pa ni več stopil na parket.

Vrhunce izjemne predstave si lahko ogledate v priloženem posnetku.