10.06.2024 04:53:31

Kdo je bil kriv za nov poraz Dallasa? Razočarani Dončić s svojim odgovorom mnoge pustil odprtih ust

Po velikem razočaranju je Luka Dončić stopil pred predstavnike medijev.

Košarkarji Bostona so slavili še na drugi tekmi finala lige NBA, tokrat so bili od Dallasa boljši s 105:98. Za goste iz Teksasa je 32 točk dosegel Luka Dončić, kar pa je bilo premalo ob ekipno razpoloženi domači vrsti. Odločilna je bil tretja četrtina, v kateri si je domača ekipa po bolj ali manj izenačenih pol ure igre v nekaj minutah z nizom 10:0 priigrala vodstvo z dvomestnim številom točk. Čeprav je imel Dallas priložnost, da se vrne v igro v zadnji minuti, pa je obramba Bostona odlično reagirala in preprečila še večjo dramo.

Dončić je 32 točkam dodal še 11 skokov in 11 asistenc, a to ni bilo dovolj za zmago, saj je ekipi iz Teksasa manjkal razpoložen drugi košarkar. Kyrie Irving je sicer dosegel 16 točk, a ob manj kot 40-odstotnem metu iz igre. Ko so novinarji Dončića vprašali, kdo je bil krivec oziroma kaj je bil glavni razlog za poraz, pa je slovenski zvezdnik marsikoga presenetil s svojim odgovorom: "Moji zgrešeni prosti meti in izgubljene žoge so nas stale zmage. V teh dveh elementih igre se moram bistveno izboljšati."