08.03.2022 06:21:24

DONČIĆ je vesoljec! Noremu Slovencu uspeva vse, Dallas pa ruši tekmeca za tekmecem ... (video)

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je v severnoameriški ligi NBA poskrbel za novo izjemno predstavo. Na tekmi proti Utah Jazz, možnemu tekmecu v prvem krogu končnice, je s 35 točkami (iz igre: 12:23, za tri: 5:11, prosti meti: 6:7) in 16 skoki, kar je njegov rekord sezone, pred domačimi navijači popeljal Dallas do zanesljive zmage s 111:103.

Dončić je v 38 minutah na parketu zbral še sedem podaj, tri ukradene žoge in blokado, izgubil pa je tudi tri žoge.

Spencer Dinwiddie je k peti zaporedni zmagi Dallasa, s katero se je ta na pol tekme približal Utahu za mesto četrtega nosilca zahodne konference, dodal 23 točk, Dorian Finney-Smith pa 21.

Pri Utahu, s katerim se Dallas lahko izenači na zadnji tekmi rednega dela na domačem terenu 27. marca, je bil prvi strelec Bojan Bogdanović z 21 točkami, Rudy Gobert je zbral 12 točk in 13 skokov.

Dallas bo niz štirih domačih tekem končal v sredo proti New Yorku, nato ga čaka pet zaporednih gostovanj.