15.07.2015 00:01:59

EP U-20: Po dveh podaljških padla Grčija

Fiba Europe

Slovenska reprezentanca mlajših članov je na evropskem prvenstvu po pravem trilerju z dvema podaljškoma premagala Grčijo z 78:72.

To je za naše druga zaporedna zmaga v skupini H za obstanek. Blestela je naveza Blaž Mesiček-Aleksej Nikolić, ki je skupaj dosegla kar 52 točk, 10 skokov in osem podaj. Slovenija je slabo začela dvoboj, kar je postala že skoraja značilnost na tem prvenstvu, potem pa spet bolje nadaljevala. Nekaj minut pred koncem so varovanci Damjana Novakovića vodili s sedmimi točkami prednosti, a so Grki izenačili. Zadnji napad rednega dela je pripadel našim, ki pa ga niso uspeli kapitalizirati, meta za zmago sta zgrešila Jan Barbarič in Jure Ritlop.

Dodatnih pet minut igre je znova postreglo z izenačeno košarko, Slovenija pa je bila spet tista, ki je bila v prednosti, Grki so na drugi strani še enkrat uspeli izsiliti novih pet minut, tokrat prav z zvokom sirene. V drugem podaljšku pa so Slovenci z nizom 9:0 prišli do vodstva, ki ga tekmec ni uspel več nadoknaditi. Kljub dvema zmagama Slovenija še nima zagotovljenega napredovanja v zaključne boje za obstanek, o tem bo odločal sredin zadnji krog, v katerem bo ob 21. uri tekmec naših Poljska.

SLOVENIJA : GRČIJA 78:72 po dveh podaljških

(67:67, 57:57, 48:42, 26:30, 11:21)
Slovenija: Špan 4 (6 podaj), Nikolić 25 (6 podaj), Janc, Kokol, Mesiček 27 (7 skokov), Šantelj 8, Grušovnik 1 (5 skokov), Kosi 3, Ritlop, Barbarič 10, Karavdić.