01.10.2024 22:08:43

Cedevita Olimpija drugič zmagala v evropskem pokalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so odlično začeli novo sezono v evropskem pokalu. Zmago z uvodnega gostovanja v Romuniji so v drugem krogu nadgradili z uspehom doma proti italijanski Umani Reyer s 87:82 (21:17, 39:44, 60:61).

Cedevita Olimpija - Umano Reyer 87:82 (21:17, 39:44, 60:61)
* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Laurinavičius (Litva), Bittner (Nemčija), Kardum (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Stewart 9 (1:2), Robinson 17 (2:2), Jones 9, Radović 6 (1:2), Nikolić 12 (4:5), Lemar 9 (1:2), Blažič 17 (6:6), Geben 2, Ogbeide 6.
* Umana Reyer: Tessitori 2, Casarin 3, Moretti 10 (2:2), Ennis 23 (5:7), Tshimanga 14 (0:3), Parks 5, Simms 11 (0:1), Wiltjer 14.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:19, Umana Reyer 7:13.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 12:29 (Robinson 3, Blažič 3, Nikolić 2, Lemar 2, Jones, Radović), Umana Reyer 11:24 (Wiltjer 4, Moretti 2, Ennis 2, Parks, Simms, Casarin).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, Umana Reyer 24.
* Pet osebnih: Casarin (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so odlično začeli novo sezono v evropskem pokalu. Zmago z uvodnega gostovanja v Romuniji so v drugem krogu nadgradili z uspehom doma proti italijanski Umani Reyer s 87:82.

Dobro so odigrali predvsem ključne minute v drugem polčasu, ko so na krilih kapetana Jake Blažiča in Devina Robinsona, ki sta dosegla po 17 točk, obrnili zaostanek v vodstvo ter ga s pametno in zbrano igro zadržali do konca.

Za razliko od evropskega pokala gre Ljubljančanom precej slabše v regionalnem tekmovanju. Tam so izgubili prvi dve preizkušnji proti FMP in Dubaju.

Popravni izpit v ligi Aba bodo imeli to soboto v Baru proti Mornarju, v tretjem krogu evropskega pokala pa jih 8. oktobra čaka gostovanje pri Turk Telekomu v Ankari.

V skupinskem delu evropskega pokala bo vsaka ekipa do začetka februarja odigrala 18 tekem, najboljših šest iz vsake desetčlanske skupine pa bo napredovalo v končnico. Prvi dve se bosta neposredno uvrstili v četrtfinale, preostale pa čaka še razigravanje.

Blažič je v zadnji četrtini dosegel sedem točk, razpoložen pa je bil predvsem v trenutkih, ko je Cedevita Olimpija lovila Italijane. Z njegovimi točkami je povedla 73:66. Kapetan je trojke metal 3:6.

Robinson, ki je zbral devet skokov in trojke metal 3:6, je poskrbel za vodstvo 82:77 v zadnji minuti, Aleksej Nikolić (12 točk, pet podaj) pa je dokončal delo s črte prostih metov.

Po devet točk so dodali še DJ Stewart, Devante Jones in Brynton Lemar, ki v drugem polčasu ni igral zaradi poškodbe stopala.