11.11.2015 22:34:12

Slab uvod pokopal zmaje

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v evropskem pokalu. Pred domačimi gledalci v Stožicah so morali priznati premoč nemškemu Oldenburgu, ki je slavil z 82:81 (24:16, 43:36, 65:58).

Košarkarji Uniona Olimpije so znova razočarali zveste privržence. Potem ko so konec tedna izgubili slovenski derbi s Tajfunom, so tokrat pred domačimi gledalci v Stožicah pokleknili pred nemškim Oldenburgom, ki je po napeti končnici zmagal 82:81.

Ljubljančani so pokazali dva različna obraza; večino tekmo slabega, s premalo borbenosti oziroma želje po uspehu, v zadnjih štirih minutah pa tistega pravega, ki je na noge dvignil približno 2000 gledalcev in ki je ekipo pripeljal korak do zmage. Žal se zeleno-belim ni izšlo, Nemci so odločilni koš dosegli pet sekund pred iztekom tekme.

Union Olimpija je tako doživela tretji poraz v evropskem pokalu, kar ni najboljši obet pred nadaljevanjem sezone, še posebej ob napornem ritmu tekem. Konec tedna bo v ligi Aba gostovala pri Cedeviti, v naslednjem krogu evropskega pokala pa jo čaka še gostovanje pri Trentu.

Če bi varovanci trenerja Gašperja Potočnika vseh štirideset minut igrali v takšnem ritmu kot zadnje štiri minute, potem bi imeli na svojem računu že precej več zmag. A iz sna so se prebudili šele, ko je Oldenburg prišel do prednosti 80:68 in je verjetno v mislih že vknjižil drugo zmago.

Zmaji so ekspresno prišli na 77:80, 55 sekund pred koncem pa so po košu Zacha Wrighta tudi povedli (81:80). A prav slednji se v zadnjem napadu ni znašel in ostalo je pri rezultatu 82:81, ki ga je sodniška trojka priznala šele po ogledu počasnega posnetka.

Union Olimpija - Oldenburg 81:82 (16:24, 36:43, 58:65)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 2200, sodniki: Maestre (Francija), Ciulin (Romunija), Cici (Albanija).
Union Olimpija: Wright 10 (4:4), Rupnik 9 (2:2), Hrovat 1 (1:2), Nikolić 6, Lapornik 13 (1:2), Lešić 13 (5:6), Zagorac 4, Mahkovic 8 (4:6), Zakis 17 (3:7).
Oldenburg: Machado 6 (1:2), Smeulders 9 (1:1), Prepelič 12, Lockhart (0:2), Paulding 7 (1:2), Aleksandrov 5, Schwethelm 3, Qvale 21 (1:1), Duggins 19.
Prosti meti: Union Olimpija 20:29, Oldenburg 4:8.
Met za tri točke: Union Olimpija 3:16 (Lapornik 2, Rupnik), Oldenburg 8:20 (Prepelič 4, Aleksandrov, Schwethelm, Duggins, Machado).
Osebne napake: Union Olimpija 18, Oldenburg 25.
Pet osebnih: Qvale (38.).