29.04.2015 22:30:02

Cedevita izsilila četrto tekmo

Potem ko so košarkarji Crvene zvezde dobili prvi finalni tekmi lige ABA in so proti Cedeviti za zmago potrebovali le še eno, se finale danes še ni končal.

Zagrebčani so namreč na svojem terenu vrnili udarec in zmagali z 72:62 (23:16, 41:33, 68:46), s tem pa izid znižali na 1:2 in izsilili še četrto tekmo.

Beograjska Crvena zvezda je doma povedla z 2:0. Beograjčani so na drugem dvoboju s Cedevito zmagali z 69:65, na prvem pa z 68:59.

Pri košarkarjih Crvene zvezde je imel slovenski igralec Jaka Blažič obrobno vlogo, tokrat je v 15 minutah dosegel le eno točko in dodal štiri skoke.

Cedevita je tokrat igrala po scenariju Crvene zvezde s prvih dveh tekem in si hitro priborila prednost, ki je narasla tudi že na 20 točk, tako da zmaga ni bila vprašljiva, pa čeprav so domači v zadnji četrtini zmogli le štiri točke.

Blažič je na drugi tekmi dosegel dve točki, na prvi pa devet.

Ekipi igrata na tri zmage, četrta tekma bo v četrtek, 30. aprila, spet v Zagrebu. Če bo treba, bo odločilno peto gostil Beograd 2. maja.