05.12.2015 22:34:35

Jeseničani zmagali, poraza Celjanov in Založanov

Arsen Perić

Na tekmah mednarodne hokejske lige INL so slovenski klubi dosegli eno zmago.

Jeseničani so s 3:0 premagali Bregenzerwald, Playboy Slavija je doma z 2:3 klonila proti Lustenauu, Celjani pa so gostovali v Kitzbühlu in izgubili z 0:3.

V Podmežakli so državni prvaki nadaljevali niz uspehov v tem tekmovanju. Zdaj je padel še Bregenzerwald, na koncu je ekipa Sij Acroni Jesenice slavila s 3:0. V uvodni tretjini je dvakrat v treh minutah v polno zadel Sašo Rajsar, Marjan Mafreda pa je nove točke potrdil pet minut pred koncem. Z novo zmago, vratar Jure Pavlič je ubranil vseh 29 strelov, so se Gorenjci utrdili na tretjem mestu lestvice.

Playboy Slavija je po dveh tretjinah vodila z 2:1, a prednosti ni znala zadržati. Miha Ahačič in Andraž Čampa sta zadela v drugem delu, v katerem so gostje že znižali, v zadnji tretjini pa pripravili preobrat z odločilnim zadetkom minuto pred koncem.

Kitzbühel je ECE Celje premagal s 3:0, vse tri gole pa so domači dosegli v drugi polovici tekme, ko so prevesili tehtnico na svojo stran.