hu
01.11.2015 14:31:34

Jeseničanom rekord sezone

Drago Cvetanovič

V 10. krogu mednarodne hokejske lige INL sta v soboto nastopila dva slovenska kluba.

Državni prvaki z Jesenic so zanesljivo zmagali v Kapfenbergu z 9:2, Playboy Slavija je izgubila v Zell am Seeju z 2:5.

Kapfenberg ni bil tekmec po meri Sija Acronija Jesenic. Slovenski hokejisti so domačim v vsaki tretjini nasuli po tri gole, po dvakrat sta bila uspešna Sašo Rajsar in Aleš Sodja. Novinec v ekipi Jakob Milovanović se je na prvi tekmi za železarje izkazal s tremi podajami. Z devetimi zadetki so železarji postavili rekord sezone, to sezono je največ golov do zdaj (osem) dosegel Bregenzerwald.

Založani pa so v Zell am Seeju dobro začeli, a slabše nadaljevali. Že v drugi minuti je namreč zadel Enes Gorše, toda domači so s štirimi zaporednimi goli do polovice tekme poskrbeli za preobrat. Črt Snoj je tik pred koncem drugega dela še obudil kanček upanja, a je Zell am See z zadetkom ob igralcu manj v zadnji tretjini odločil zmagovalca.