29.03.2015 21:19:19

INL: Jeseničani obstali v polfinalu

Drago Cvetanovič

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v polfinalu končali nastope v mednarodni ligi INL.

Na četrti polfinalni tekmi so v Feldkirchu izgubili po podaljšku z 1:2 (0:1, 0:0, 1:0; 0:1), kar pomeni, da so tekmeci v zmagah slavili s 3:1.

Za Jeseničane je bila današnja tekma že odločilna, saj so v petek na svojem ledu izgubili. Tudi začetek pred številnimi domačimi navijači v Feldkirchu ni bil najboljši, saj so Avstrijci povedli z zadetkom Michaela Novaka v 13. minuti.

jesenice felkirch dc

Po drugi tretjini brez zadetkov so gostje v zadnji zaigrali na vse ali nič in prizadevnost se je izplačala pet minut pred koncem; takrat je Žiga Grahut poskrbel za izenačenje in s tem podaljšek.

Ta se je po 11 minutah vendarle razpletel srečno za domače, ki so imeli pred zadetkom na ledu igralca več, a takrat prednosti niso izkoristili, je pa nato vratarja Jureta Pavliča premagal Patrick Breuss in poskrbel, da se je Feldkirch uvrstil v finale.

jesenice feldkirch dc

V finalu se bosta pomerila Feldkirch in Lustenau, ki je v drugem polfinalnem paru prav tako s 3:1 v zmagah premagal Zell am See, potem ko je danes v gosteh po podaljšku slavil s 6:5 (0:3, 2:1, 3:1; 1:0).