24.03.2022 17:03:23

Ne samo bratje Prevc, znova je ZABLESTELA tudi mlajša SESTRA Petra, Ceneta in Domna! Pa ne samo ona! Poleg Nike je zlato vzela tudi ...

PROFIMEDIA

Sijajne novice s Finske.

Biatlonka Lena Repinc in smučarska skakalka Nika Prevc, to zimo že dvakratna mladinska svetovna prvakinja, sta na Olimpijskem festivalu evropske mladine (Ofem) v finskem Vuokattiju slavili zmagi. Repinčeva je zlato kolajno osvojila na današnji individualni tekmi na 10 km, Prevčeva pa na srednji skakalnici v Lahtiju.

Prevčeva je zmagala s skokoma 95 in 97 metrov ter 255,5 točke, srebrna Norvežanka Nora Midtsundstad je za Slovenko zaostala kar za 27 točk. Tinkara Komar je s 192,5 točke končala na devetem mestu, Lara Logar je zasedla 12. mesto (181), Nika Vetrih (148,5) pa 21.

Repinčeva pa je na individualni 10-kilometrski tekmi danes zgrešila samo na prvem strelskem postanku, nato pa zadela vse tarče. Njen uspeh sta dopolnili Kaja Zorč z 18. in Klara Vindišar z 19. mestom, Kaja Marič pa je bila 45.

Slovenija ima z današnjima dvema zlatima kolajnama zdaj štiri odličja na mladinskem festivalu na Finskem. Pred tem sta biatlonki Vindišarjeva in Zorčeva osvojili srebro oziroma bron.