12.03.2016 11:22:45

Štuhecova najboljše prihranila za konec

Avstrijska zmaga v Švici, Ilka Štuhec s sedmim mestom do izida sezone.

Avstrijka Cornelia Hütter je zmagovalka predzadnjega superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v švicarskem Lenzerheideju. Odlično je nastopila slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec, ki je s sedmim mestom ter prvo letošnjo uvrstitvijo v najboljšo deseterico vpisala svoj najboljši izid v sezoni.

Na drugo mesto se je zavihtela domačinka Fabienne Suter, ki je preprečila dvojno avstrijsko zmagoslavje. Od Hütterjeve je bila počasnejša le za desetinko sekunde, Avstrijko Tamaro Tippler pa je potisnila na tretje mesto (+0,35).

Petindvajsetletna Mariborčanka Štuhecova prav ob koncu sezone kaže najboljše predstave. Tako visoko še ni bila v tej sezoni, pred tem je bila najvišja 11. To je njen drugi najboljši superveleslalomski izid v svetovnem pokalu, po četrtem mestu na superveleslalomu 30. novembra 2013 v Beaver Creeku.

Štajerka je nastopila s startno število osem. ob prihodu v cilj pa je z naskokom 69 stotink sekunde prevzela vodstvo. Prva, ki je prehitela Slovenko, je bila Italijanka Johanna Schnarf s številko 10, ki je bila za 11 stotink sekunde hitrejša. Italijansko-slovensko vodstvo se je ohranilo vse do nastopa elitne superveleslalomske sedmerice ter nastopa Avstrijke Tamare Tippler. Pred Štuhčevo sta se uvrstili še Tina Weirather iz Liechtensteina (+0,42) in Švicarka Lara Gut (+0,58).

Na startu sta bili še dve Slovenki: Maruša Ferk je bila na 42. mestu z zaostankom 2,79 sekunde prepočasna za trideseterico in točke, Vanja Brodnik pa tekme ni končala. V nedeljo bo na tem prizorišču še alpska kombinacija.