STA/bk
21.07.2014 11:44:56

Novak in Serena ostajata na vrhu

Na lestvicah ATP in WTA brez večjih sprememb.

Srb Novak Đoković tudi na današnji teniški lestvici ATP ostaja najboljši igralec sveta, sledita mu Španec Rafael Nadal na drugem in Švicar Roger Federer na tretjem mestu.

Najboljši slovenski igralec je spet Blaž Rola, ki je napredoval za dve mesti in je zdaj 80., medtem ko je Blaž Kavčič v minulem tednu izgubil šest mest in je po novem 81.

Med najboljšo deseterico ni sprememb; mesti sta zamenjala le Španec David Ferrer, ki je kljub porazu v finalu Hamburga napredoval na šesto mesto, ter Kanadčan Miloš Raonić, ki je zdaj sedmi.

Rola in Kavčič sta edina slovenska teniška igralca med najboljšo stoterico lestvice ATP. V "top 200" jima od Slovencev sledi le še Aljaž Bedene, ki je 128., preostali niso blizu najboljšim. Janez Semrajc je padel na 299. mesto, med petstoterico na svetu pa razen omenjene četverice ni drugih slovenskih igralcev.

Naša najboljša na 70. mestu

uvodna

Pri dekletih na vrhu ostaja Američanka Serena Williams, ki je krepko v vodstvu. Med najboljšo deseterico ni nobenih sprememb; Williamsovi sledita Kitajka Li Na na drugem in Romunka Simona Halep na tretjem mestu. Najboljša slovenska igralka Polona Hercog, ki je minuli teden izgubila že v prvem krogu Bastada, je padla na 70. mesto.

Hercogova je v minulem tednu izgubila zajeten kupček točk ter z 58. nazadovala na 70. mesto. Na turnirju v Bastadu, ki ga je osvojila leta 2011 in 2012, se je poslovila že v prvem krogu. Tadeja Majerič je na lestvici WTA pridobila dve mesti in je po novem 164., med dvestoterico pa je od Slovenk le še Nastja Kolar, ki je izgubila eno mesto in je 198.