pu
pu
28.02.2015 13:11:49

Dugonjićev tekmec grešil

Brazilski plavalec Joao Giomes Junior zaradi zlorabe prepovedanih poživil pol leta ne bo smel nastopati, so potrdili pri brazilski zvezi. Tekmec Damirja Dugonjića v prsnih disciplinah je bil pozitiven na decembrskem svetovnem prvenstvu v Katarju, kjer so mu dokazali zlorabo diuretikov.

Gomes je na prvenstvu v posamični konkurenci osvojil osmo mesto na 50 m prsno, na 100 m prsno pa je izpadel v polfinalu. Zato pa je bil član vseh treh mešanih štafet Brazilije, ki so osvojile zlate medalje. Mednarodna plavalna zveza se je v zvezi s tem odločila, da Braziliji medalj ne bo odvzela, saj je Gomaz plaval le v jutranjih kvalifikacijah, v finalu pa je vselej nastopal Felipe Franca Silva.

Devetindvajsetletni Gomes je v pogovorih z brazilsko zvezo vselej trdil, da je nedolžen.