29.05.2016 14:24:05

David Belavskij v Bernu s celim kompletom medalj, Bertoncelj sedmi

Grega Wernig

Na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Bernu so podelili vse članske komplete medalj. Na posamičnih orodjih je imela Slovenija v finalu svojega predstavnika, Sašo Bertoncelj je bil sedmi na konju z ročaji. Junak finalov je bil Rus David Belavskij z zlatom, srebrom in bronom.

V prvem posamičnem finalu moškega dela EP je zlato osvojil Rus Nikita Nagornij (15,566). Drugo mesto je osvojil romunski veteran Marian Dragulescu (15,333), kar je njegova prva medalja na prvenstvih Stare celine po letu 2006, sicer pa velja za enega najboljših telovadcev vseh časov. Bron si je pritelovadil Izraelec Aleksander Šatilov (15,300).

Na konju z ročaji, kjer je imel svojega predstavnika tudi slovenski tabor, je slavil Armenec Harutjun Merdinjan (15,366), drugi je bil Rus David Beljavskij (15,233), tretji pa domačin Christian Baumann (14,900). Sašo Bertoncelj je po padcu z orodja osvojil sedmo mesto (14,200).

Grk Eleftherios Petrounias je pričakovano opravil s tekmeci na krogih in slavil z oceno 15,866. Drugo mesto sta si razdelila Armenec Vahagn Davtjan in Rus Denis Abljazin (15,633).

Na preskoku je zlato osvojil Ukrajinec Oleg Vernjajev z oceno 15,399, drugo mesto sta si delila Armenec Artur Davtjan in Dragulescu (15,316).

Beljavskij je še eno odličje osvojil na bradlji, kjer je z oceno 16,033 osvojil zlato. Srebrn je bil Vernjajev z oceno 15,716, bronast pa Nemec Marcel Nguyen z oceno 15,566.

Na zadnjem orodju drogu je naslov evropskega prvaka osvojil Britanec Nile Wilson (15,300), drugi je bil njegov rojak Kristian Thomas (15,000), tretji pa Belavskij (14,941).