tk
tk
28.05.2016 17:56:08

Gajser nadaljuje s prevlado, njegov izzivalec pa je obležal v bolečinah

Ta konec tedna se v španski Talaveri de la Reini nadaljuje svetovno prvenstvo v motokrosu.

Deveta postaja sezone ponuja priložnost za še devete stopničke Timu Gajserju, vodilni v svetovnem prvenstvu razreda MXGP pa bi lahko tudi še povečal naskok v SP. Zaenkrat je na zelo dobri poti, saj je bil najhitrejši že na treningu, svojo premoč pa je le še potrdil v kvalifikacijah, kjer je še enkrat več ugnal vso konkurenco, vodil je namreč od starta do cilja.

Zelo slabe volje pa je bil po koncu kvalifikacij Gajserjev prvi konkurent za končno zmago, Romain Febvre. Ta namreč kvalifikacij zaradi trka sploh ni dokončal, hkrati pa je utrpel tudi poškodbo leve roke. Francoz se je med dirko zapletel s Škotom Shaunom Simpsonom, medtem pa je mimo pridrvel Cairoli in oplazil Febvrejevo roko. Kako huda je poškodba, in ali bo sploh lahko nastopil na dirki pa še ni znano.

Drugi slovenski predstavnik na dirki Peter Irt je bil v kvalifikacijah španske dirke 26.

V SP ima po osmih dirkah Gajser na prvem mestu 335 točk, Francoz Romain Febvre zaostaja za štiri, Cairoli, zmagovalec zadnjih dveh dirk, pa je tretji s 310 točkami. Irt ima eno točko.

Vožnji v razredu MXGP bosta v nedeljo ob 14. in 17. uri.