ou
27.11.2014 23:07:52

Pokal Cev: Mariborsko veselje v Švici

Odbojkarice Nove KBM Branika so se uvrstile v osmino finala pokala Cev.

Mariborske odbojkarice, ki so v prvi tekmi 16-ine finala pokala Cev pred dvema tednoma v dvorani Lukna s 3:2 premagale švicarsko ekipo Sagres Neuchatel, so z enakim rezultatom zmagale tudi v povratni tekmi v gosteh in se uvrstile v osmino finala tega tekmovanja. Tekma je bila izenačena, trajala več kot dve uri, v odločilnem nizu pa so več svežine in želje po zmagi pokazale slovenske prvakinje in se veselile pomembnega mednarodnega uspeha.

"Naša ekipa je prikazala zrelo in zanesljivo igro z le osmimi napakami, šest od tega v drugem nizu. Poleg tega so bile naše igralke od gostiteljic uspešnejše tudi v bloku, tako da je naša zmaga zaslužena," je povedal pomočnik trenerja Nove KBM Branika Matjaž Hafner.

Tekmice Mariborčank v osmini finala bodo igralke italijanske ekipe Prosecco Doc-Imoco Conegliano.

Sagres Neuchatel - Nova KBM Branik 2:3 (-18, 17, 17, -18, -7)

Sagres Neuchatel: Da Silva 16, Bulliard, Halter 1, Cyr 4, Fabien, Girard, Field 11, Boketsu 9, Wigger 9, Luft 22.
Nova KBM Branik: Mlakar 24, Potokar 4, Kaučič 8, Ajnihar, Sužnik, M. Planinšec, Najdič 3, Starčević 17, S. Planinšec 10, Sobočan 4, Pintar, Eržen.