18.06.2015 19:35:52

Ubežnika Mohoriča glavnina ujela tik pred ciljem

Slovak Peter Sagan je zmagovalec šeste etape kolesarske dirke po Švici. Po 193,1 kilometrih od Wila do Biela je član ekipe Tinkoff-Saxo, ki je že dobil tudi tretjo etapo, v sprintu glavnine ugnal Belgijca Jürgena Roelandtsa (Lotto-Soudal) in Norvežana Alexandra Kristoffa (Katjuša). V rumenem je še vedno Francoz Thibaut Pinot (FDJ).

Etapo je zaznamoval eden od petih slovenskih predstavnikov na švicarski dirki. Nekdanji svetovni prvak v konkurenci mladincev in mlajših članov Matej Mohorič iz ekipe Cannondale-Garmin je bil eden od četverice ubežnikov. Glavnina je ubežnike ujela kilometer pred ciljem.

Na koncu je bil v etapi najboljši Slovenec Borut Božič, kolesar Astane, ki je v času zmagovalca osvojil deveto mesto.

Pinot ima v skupnem seštevku 42 sekund prednosti pred Britancem Geraintom Thomasom in 50 sekund zaloge pred najvišje uvrščenim Slovencem Simonom Špilak iz Katjuše, ki je bil danes 15., za Saganom je zaostal sedem sekund.

Luka Pibernik (Lampre-Merida) je bil 15., zaostal je sedem sekund, tako kot tudi Mohorič na 42. mestu. S 46 sekundami zaostanka je ciljno črto na 111. mestu prečkal Grega Bole (CCC Sprandi-Polkowice). Skupno je Pibernik 42., Mohorič 76., Bole 78., Božič pa 97.