08.10.2016 11:47:07

Rosberg ugnal Hamiltona za pole position na VN Japonske

Nemški dirkač formule 1 Nico Rosberg je še tretje leto zapored v Suzuki osvojil najboljši startni položaj pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Japonske.

Vodilni v SP je ugnal moštvenega kolega pri Mercedesu in branilca naslova Britanca Lewisa Hamiltona, ki bo ob njem startal iz prve vrste.

Rosberg, ki je prišel še do 30. "pole positiona" v karieri ter osmega to sezono, doslej še nikoli ni osvojil VN Japonske, a je bil ta konec tedna najhitrejši tudi na vseh treningih. Pet tekem pred koncem prvenstva ima nemški dirkač 23 točk prednosti pred Hamiltonom, zmagovalcem zadnjih dveh dirk za VN Japonske.

S tretjega mesta bo nedeljsko dirko začel Ferrarijev finski dirkač Kimi Räikkönen, ob njem pa bo startal še belgijski voznik Max Verstappen (Red Bull).