12.09.2018 20:34:01

Celje PL v novo sezono s pričakovano zmago

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so vnaprej odigrani tekmi 2. kroga lige NLB premagali Urbanscape Loko s 33:28 (18:11).

Celje Pivovarna Laško - Urbanscape Loka 33:28 (18:11)
* Dvorana Zlatorog, sodnika: Škvarč in Humek (oba Dobova).
* Celje Pivovarna Laško: Vujović 2, Jurečič 3, Malus 1, Razgor 2, Ovniček 3, Marguč 2, Šarac 3, Grošelj 1, Nenadić 4, Panjtar 1, Ferlin, Kodrin 5, Horžen 2, Makuc, Anić, Bećiri 4.
* Urbanscape Loka: Vrbinc 2, Šibanc 5 (3), Gartner, Dolenc 1, Krivic, Jamnik 2 (2), M. Jesenko 1, Juričan, Pipp 3, Bergant, A. Jesenko 5 (1), Bogdanič-Jenko 3, Plestenjak 1, Klemenčič 3, Dobaj, Marinović 2.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško /, Urbanscape Loka 6 (6).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Urbanscape Loka 4 minute.
* Rdeč karton: /.

Celjski rokometaši so novo sezono državnega prvenstva odprli s pričakovano zmago proti Urbanscape Loki. Tekma prvega kroga s Koprom jih sicer še čaka, začeli so jo z današnjo vnaprej odigrano tekmo drugega kroga. V nedeljo Celjane čaka precej bolj zahteven obračun, v prvem krogu lige prvakov jih doma čaka danski Skjern.

Škofjeločani so bili v celjskem Zlatorogu enakovreden tekmec do 15. minute in izida 5:7, nato pa je domača zasedba prestavila v prestavo višje ter si do 26. minute priigrala prednost s 16:8. Ob polčasu so izbranci Branka Tamšeta vodili z 18:11, še v 29. minuti je razlika znašal 18:9.

Slovenski prvaki iz vprašanje zmagovalca rešili do 37. minute, ko so povedli s 23:13. Sicer je sledilo nekaj črnih celjskih minut, ki so jih gosti dobro izkoristili in v 45. minuti so zaostanek zmanjšali na 20:26. Post so Celjani znali prekiniti, do konca tekme pa so prednost brez večjih težav zadržali.

Celjane tekma 1. kroga čaka 17. oktobra proti Kopru, v 2. krogu bodo v soboto, 22. septembra, gostovali v Mariboru. Urbanscape Loka bo isti dan igrala v Ivančni Gorici.