STA/bk
05.11.2014 19:58:17

Celjani so se zavihteli na vrh

Arsen Perić

Celje Pivovarna Laško je v zaostali tekmi 6. kroga 1. NLB Leasing lige premagalo Slovenj Gradec 2011 s 44:23

Slovenski prvaki so po pričakovanju ugnali tekmece iz Slovenj Gradca. Z osmo zmago so ujeli Velenjčane, zavoljo boljše razlike v zadetkih pa se zavihteli na prvo mesto v 1. NLB Leasing ligi.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so prevladovali od prve do zadnje minute. V prvem polčasu so se dobesedno razleteli na igrišču in dosegli 24 golov, blestel pa je tudi vratar Matevž Skok, ki je zbral 12 obramb.

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila, vse je bilo v znamenju gostiteljev, ki bodo imeli v naslednjih desetih dneh izjemno strnjen tekmovalni program, saj bodo igrali kar štiri tekme, med drugim jih čaka tudi gostovanje pri nemški ekipi Rhein-Neckar v evropski ligi prvakov.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc z osmimi in Blaž Blagotinšek s sedmimi goli, v gostujoči pa Rok Ovniček z osmimi zadetki.

Celje Pivovarna Laško - Slovenj Gradec 2011 44:23 (24:9)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Lesar in Kočevar (oba Ribnica).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Kastelic, Blagotinšek 7, Ivić 5 (1), Žuran 2, Janc 8, Razgor 4 (2), Kaučič 2, Poteko 1, Miklavčič, Slišković 4, Zarabec 4, Kodrin 3, Kasal 1, Žvižej 3.
* Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Kašnik, Humek, Šavc, Voršič 1, Zbičajnik 1, Čivčič, Ovniček 8 (5), Doberšek, Levc 5, Štefanič 1, Kobold 2, Šol 1, Poklič, Plešej 2, Štumpfl 2.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (3), Slovenj Gradec 2011 6 (5).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Slovenj Gradec 2011 8 minut.