17.08.2024 09:08:33

Napet obračun v Kranju: po preobratih so se v obračunu nekdanjih prvoligašev veselili ...

MPA

Nogometaši Gorice so v tekmi drugega kroga 2. slovenske nogometne lige v Kranju v tekmi preobratov premagali Triglav s 3:2. Na drugi petkovi tekmi v Novem mestu so gostje iz Tolmina ugnali domačo Krko z 2:1.

Goričane, ki so po uvodnem remiju proti velenjskemu Rudarju prišli do prve zmage v novi sezoni, je v vodstvo že v osmi minuti popeljal Nejc Močnik. Kranjčani so povedli še pred odmorom po golih Luke Šušnjare (20.) in Tonija Vinogradca (37.), v drugem delu pa so nato Goričani znova obrnili tekmo sebi v prid. V 67. minuti je bil še drugič natančen Močnik, zmago pa je v 88. minuti priskrbel Maj Blažič.

Tudi Tolminci so prišli do prve zmage in prvih točk v novi sezoni po slavju v Novem mestu. Tolminu je zmago z dvema zadetkoma priigral Kalani Carilho Dos Santos Almeida (12. in 61.), za Krko je tolažilni gol v 83. minuti z enajstmetrovke dosegel Nik Kapun.

- petek, 16. avgust:
KRKA - TKK TOLMIN 1:2 (0:1).
* Novo mesto, gledalcev 250, sodniki: Kondić, Jamnik in Brezovar.
* Strelca: 0:1 Dos Santos Almeida (12.), 0:2 Dos Santos Almeida (61.), 1:2 Kapun (83./11 m).
* Krka: Čadež, Lipec, Šalja, Žur, Kapun, Gliha, Rorič (od 88. Kovačič), Nadarević (od 75. Lalić), Fernandez Betriu (od 64. Tomac), Borovnik, El Kabbou.
* TKK Tolmin: Štrasberger, Šturm (od 76. Stanojević), Marsenić, Carossi, Kavčič, Kujović (od 76. Perše), Kujović, Rutar, Dos Santos Almeida, Zarifović, Cassama (od 93. Čilić).
* Rumeni kartoni: Gliha, Rorič; Šturm, Marsenić, Štrasberger.
* Rdeči kartoni: Marsenić (91.).

TRIGLAV KRANJ - GORICA 2:3 (2:1)
* Kranj, gledalcev 400, sodniki: Halilović, Mijatović, Boškič.
* Strelci: 0:1 Močnik (7.), 1:1 Šušnjara (21.), 2:1 Vinogradac (37.), 2:2 Močnik (67.), 2:3 Blažič (88.),
* Triglav Kranj: Sorčan, Buljan (od 79. Buljan), Cukjati, Čadež (od 46. Kasnik), Vinogradac (od 62. Horvat), Dakič (od 46. Piskule), Pokorn, Cipi, Šimunović, Šušnjara, Brkić.
* Gorica: Jurca, Kitek, Močnik, Pihler (od 75. Comita), Žejen (od 46. Marjanac), Bloudek (od 87. Blažič), Hodžić, Ćosić, Bulatović (od 69. Mačak), Curic, Ouled-Haj-M`Hand.
* Rumeni kartoni: Brkić, Čadež, Šušnjara; Bulatović, Kitek, Curic, Marjanac.