23.04.2023 21:49:31

V Ajdovščini brez golov, v derbiju zmaga Olimpije

Martin Metelko

Ekipi Primorja Gaie Naturelle in Cerkelj sta igrali tekmo 17. kroga ženske nogometne lige Triglav Zdravje.

Tekma v Ajdovščini se je končala brez golov. Že v soboto je derbi kroga med Olimpijo in Muro Nono pripadel prvi z 2:0.

Gorenjke ostajajo na petem mestu, Ajdovke so šeste. Vodi še vedno Mura Nona, ki ima pet točk prednosti pred Olimpijo. Ta je v soboto pokazala več, predvsem pa je bila konkretnejša, podjetnejša in bolj zbrana. Že v 11. minuti je domače s strelom z glavo v vodstvo popeljala Grkinja Tatiana Georgiu, v 48. minuti je končni izid postavila Sara Makovec.

Olimpija je na domačo zmago proti Prekmurkam čakala deset tekem oziroma pet let.

Pred ekipama sta v tej sezoni še dva derbija, 6. maja se bosta v Celju merili za naslov prvakinj ženskega pokala, 21. maja pa se bosta v Murski Soboti srečali v zadnjem, 20. prvenstvenem krogu.