30.08.2015 20:35:06

Dravi derbi, Kalcer na drugo mesto

Arsen Perić

V derbiju 4. kroga 2. slovenske nogometne lige je vodilna ptujska Drava pred svojimi navijači visoko premagala do tega kroga drugouvrščeno ekipo Ankaran Hrvatini. Na drugo mesto se je povzpel Kalcer, ki je na domačem igrišču visoko premagal Aluminij s 6:1.

Do svoje prve zmage v drugoligaški konkurenci je na gostovanju v Veržeju prišla Zarica, v Kranju pa sta Triglav in Tolmin igrala nedoločeno.

Na Ptuju so domači nogometaši z odlično igro v drugem polčasu strli odpor gostov iz Ankarana. Vsi trije goli so padli v obdobju od 54. do 63. minute. Prvi je lastno mrežo zatresel Tim Vodeb, nato pa sta bila za Ptujčane uspešna še nekdanji slovenski reprezentant Nastja Čeh in Luka Šalamun.

Že v petek je Roltek Dob, za katerega je prvič zaigral nekdanji slovenski reprezentant Borut Semler, slavil v Šenčurju.

ŠENČUR - ROLTEK DOB 0:2 (0:0)
Strelca: 0:1 Mešanović (56.), 0:2 Čretnik (66.).

DRAVA PTUJ - ANKARAN HRVATINI 3:0 (0:0)
Strelci: 1:0 Vodeb (54. ag.), 2:0 N. Čeh (57.), 3:0 Šalamun (63.).

TRIGLAV KRANJ - TKK TOLMIN 2:2 (2:0)
Strelci: 1:0 Poljanec (13.), 2:0 Bukara (21.), 2:1 De. Sokanovič (68.), 2:2 Da. Sokanovič (76.).

FARMTECH VERŽEJ - ZARICA KRANJ 0:1 (0:1)
Strelec: 0:1 Šujica (17.).

KALCER RADOMLJE - ALUMINIJ 6:1 (3:1)
Strelci: 1:0 Jakovljević /18.), 2:0 Zorc (31.), 2:1 Škoflek (41.), 3:1 Gajič (45.), 4:1 Barukčič (72./11 m), 5:1 Primc (74.), 6:1 Barukčič (90.).