Začelo se je pretekli teden v Parizu v okviru lige prvakov. Saj veste, Oblak je po nizu fantastičnih obramb v akciji, v kateri bi vsak drug vratar legel na tla in varoval čudežno prigaranih 1:1, iz ozadja sprožil fantastično podajo in odprl pot do še bolj odmevne zmage 2:1. No, nekaj zelo podobnega pa je v zelo podobni akciji naredil tudi ob koncu tedna za zmago nad Mallorco v španskem prvenstvu. Spet skoraj asistenca, ki sicer ni šla v statistko, a je bil njen pomen tak, kot da bi šla. Ali še večja.
In če smo že po Parizu o tem napol v šali pisali v tiskani izdaji Ekipe, so na tej točki analogijo s Patrickom Mahomesom za svojo vzeli pri slovitem španskem časniku As. Jasno, ne brez našega dovoljenja. In jasno, zaradi dejstva, da je podajalec (oziroma quarterback) Kansas Cityja sinonim za najbolj uspešnega igralca na tem položaju v svetu ameriškega nogometa. Oblaka so zdaj za kombinacijo fantastičnega vratarja in vse boljšega quarterbacka razglasili na globalni ravni, čep da ima Atletico svojega Mahomesa, in sprožili pravi spletni trend.
To pa še ni vse, Oblak s temi dodatki k svoji fantastični vratarski podobi igra v tako neverjetni formi (in v njej prihaja v slovensko reprezentanco), da so mu v Španiji celo pripisali glavne zasluge za vnovičen vzpon madridskega Atletica. »Če je bil ponavadi za vrhunce tega kluba zaslužen cholizem, je za tokratnega zaslužen oblakizem,« trdijo s poudarjanjem, da je Oblakov pečat tokrat globlji celo od pečata dolgoletnega trenerja Diega Simeoneja in njegove slovite filozofije in slovitega gibanja, ki izhaja iz vzdevka Cholo.