R.B.
27.04.2023 09:13:19

Andraž Šporar zabil Slovencu in navdušil tudi ob igrišču, v nedeljo bodo Atene gorele (video)

Hud boj za naslov grškega prvaka.

V 32. krogu grškega prvenstva so se nogometaši Panathinaikosa veselili 23. zmage. V gosteh so z 2:0 (0:0) ugnali Volos, za končni izid je zadel Andraž Šporar. Po podaji z desne strani je s strelom z glave ugnal rojaka, mrežo tekmecev je namreč branil Matic Kotnik. Ljubljanski napadalec se je veselil 11. gola v dozdajšnjem delu prvenstva, v polno pa je meril v 65. minuti dvoboja oziroma le pet minut po vstopu na igrišče. Zamenjal je strelca prvega zadetka Fotisa Ioannidisa, ki je bil uspešen na začetku nadaljevanja, a hkrati je takrat navijače velikana navdušil tudi slovenski reprezentant. Čeprav ga ni bilo na zelenici! Mnogi namreč niso spregledali, kako prisrčno se je veselil vodstva s svojim tekmecem za mesto v ekipi …

Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič sta bila člana začetne enajsterice gostov, igrala sta do polovice drugega polčasa. Panathinaikos je še naprej na drugem mestu na lestvici z enakim številom točk kot vodilni AEK, ki je bil tokrat pred svojimi navijači s 4:0 boljši od PAOK-a. Pri gostiteljih v kadru ni bilo Žige Lacija, pri gostih ne poškodovanega Jasmina Kurtića.

Medtem pa nogometna Grčija odšteva do nedelje, ko se bo zgodil veliki derbi vodilnih ekip. Panathinaikos bo gostil AEK, Atene bodo gorele ...