02.05.2018 11:49:36

Andraž Šporar ZABIL v finalu in Slovanu pomagal DO VELIKE ZMAGE v POKALU! (video)

Na Slovaškem je bil odigran finale tamkajšnjega pokala.

Slovan Bratislava je v njem s 3:1 premagal Ružomberok in prišel do prestižne lovorike. Za zmagovalce sta igrala tudi bivša člana Olimpije Andraž Šporar in Kenan Bajrić, prvi pa se je tudi vpisal med strelce.

Šporar je sredi prvega polčasa načel tekmečevo mrežo, po predložku z leve strani je v kazenskem prostoru brez težav preskočil svojega čuvaja in žogo z glavo poslal za vratarjev hrbet. Takrat se je začel potop Ružomberoka, ki je na začetku drugega polčasa že zaostajal z dvema zadetkoma razlike. V 58. minuti je sicer uspel prepoloviti zaostanek, a je Slovan zgolj dve minuti pozneje zadel še tretjič ter prišel do zmage s 3:1.

S tem, ko je ubranil pokalno lovoriko, je Slovan rešil sezono, saj praktično nima več realnih možnosti v boju za naslov slovaškega prvaka. Slovenca, ki sta njegov dres oblekla v zimskem prestopnem roku, pa sta se veselila svoje prve odmevnejše zmage s Slovanom, za klub je bil to že osmi naslov v tem tekmovanju.