29.07.2016 18:20:14

Izjemno posredovanje Jana Oblaka (video)

Finalist zadnje izvedbe lige prvakov in tretje moštvo španskega prvenstva madridski Atletico se mudi na pripravah v Avstraliji.

Tam je četa trenerja Diega Simeoneja na stadionu Melbourne Cricket Ground odigrala prijateljsko tekmo s tretjo ekipo zadnjega angleškega prvenstva - Tottenhamom.

Rdeče-beli so v okviru International Champions Cupa slavili z 1:0, edini zadetek na srečanju pa je dosegel Diego Godin, ki je v polno meril malo pred koncem prvega polčasa.

Londončani so si sicer priigrali kar nekaj priložnosti za izenačenje, toda žoge niso in niso uspeli spraviti v mrežo. Največ zaslug za to pa ima Jan Oblak, ki je bil eden najboljših posameznikov na igrišču.

Škofjeločan je ubranil kar nekaj nevarnih strelov, z izjemnim posredovanjem pa se je izkazal ob koncu 59. minute, ko je s približno enajstih metrov močno in natančno sprožil rezervist Ryan Mason. Za odlično obrambo mu je čestital tudi sam strelec.