16.03.2016 12:32:42

Bezjak še naprej trese

nk rijeka

Rijeka blizu finala pokalnega tekmovanja.

Nogometaši Rijeke so na prvi tekmi polfinala hrvaškega pokalnega tekmovanja pred svojimi navijači z 2:1 (2:0) ugnali Slaven Belupo, kar je seveda dober obet pred povratnim obračunom v Koprivnici (5. aprila), toda Matjaž Kek in njegovi varovanci so bili na poti do višje zmage. Gostujočo mrežo je načel Roman Bezjak, ki je v 10. minuti prisili rojaka Matjaža Rozmana, da je moral po žogo v svojo mrežo, in tako nadaljeval odličen strelski niz, kmalu zatem je bil uspešen še Florentin Matei. Zdelo se je, da se gostom obeta katastrofa, ampak v nadaljevanju so gostitelji popustili in tekmecem dovolili, da so v 71. minuti dosegli gol upanja, med strelce se je vpisal Danec Soren Christensen.

»Imamo prednost, ampak dvoboj ostaja odprt. Zasluženo smo zmagali, toda gol gostov je vse spremenil,« je povedal Matjaž Kek, ki je koroškemu napadalcu namenil vseh 90 minut, prav tako je vso tekmo domači obrambi poveljeval Miral Samardžić.