db
db
06.12.2015 15:45:26

Bomba Črnigoja za prvenec med švicarsko elito (video)

Član slovenske mlade reprezentance je zabil za pomembno zmago Lugana nad Grasshoppers (4:1).

Domen Črnigoj je v dresu Lugana v 18. kolu švicarskega prvenstva proti drugouvrščeni ekipi Grasshoppers igral do 76. minute in pri tem zabil svoj prvi prvenstveni gol po prestopu iz Kopra.

Moštvo iz Züricha je sicer povedlo z avtogolom Francesca Russa v 17. minuti, toda po pol ure igre so gostje ostali z igralcem manj, ko je bil izključen Alban Pnishi, iz sledeče enajstmetrovke pa je izenačil Antonini Culina.

V drugem polčasu je Lugano unovčil številčno premoč in v 62. minuti je po podaji Mattea Tosettija z močnim strelom z razdalje zabil Črnigoj. Tosetti je 12 minut kasneje zadel še sam, zmago pa je v 91. minuti potrdil Djordje Šušnjar.

Grasshoppers je kljub porazu ostal na drugem mestu, Lugano pa se je iz devetega povzpel na osmo in ima sedaj pred zadnjim Vaduzom štiri točke naskoka. Vaduz je remiziral v St. Gallenu, za katerega je Džengis Čavušević igral do 57. minute.