ro
31.07.2015 22:18:06

Živec zadel, Brečko debitiral

Nekdanji igralec Domžal in Gorice uspešen na poljskem prvoligaškem prizorišču.

Na uvodni tekmi 3. kroga poljskega prvenstva je Piast Gleiwitz pred svojimi navijači s 3:2 ugnal Gornik Zabrze, zmaga ima tudi slovenski pridih. Gostujočo mrežo je namreč v 20. minuti s strelom z roba kazenskega prostora načel Saša Aleksander Živec in se veselil svojega prvega gola v sezoni, na igrišču je bil vseh 90 minut. Njegov soigralec Uroš Korun priložnosti ni dobil, dogajanja na igralni površini je spremljal s klopi za rezervne igralce.

Nemški drugoligaši grajo tekme drugega kroga. Po visokem uvodnem porazu v Freiburgu so se nogometaši Nürnberga veselili prve zmage, pred svojimi navijači so bili s 3:2 boljši od Heidenheima. Delež k uspehu je pristavil tudi Mišo Brečko, ki je po zgolj enem treningu z novo ekipo doživel debi, odigral je vso tekmo.
Aktiven je bil tudi Zlatko Dedić, ki je s Frankfurtom gostoval v Bielefeldu, kjer se je z Arminio razšel brez golov, koprski napadalec je odigral zadnjo tretjino dvoboja.