rb
14.01.2015 20:14:59

Kirm in Elsner enkrat, Berić dvakrat (video)

Slovenska reprezentanta uspešna na pokalni in prijateljski preizkušnji.

Nogometaši Omonie so na pragu napredovanja med osem najboljših ekip v ciprskem pokalnem tekmovanju. Na prvi tekmi osmine finala so na svojem stadionu s 4:0 premagali moštvo Ayia Napa in poskrbeli, da bo povratnih 90 minut bolj kot ne formalnost.

Svoj prispevek k visoki zmagi je dodal tudi Andraž Kirm, ki je v 53. minuti z mojstrsko izvedenim prostim strelom zadel za vodstvo s 3:0 - ob tem je zanimivo, da so gostitelji vse štiri gole dosegli v drugem polčasu.

Medtem je v Avstriji Rapid odigral prvo prijateljsko preizkušnjo po začetku priprav. Dunajski zeleno-beli so s 13:0 odpravili nižjeligaški Gerasdorf, Robert Berić se je dvakrat vpisal med strelce.

Na spomladanski del sezone se pripravlja tudi nemški tretjeligaš Cottbus, ki se je v prijateljskem dvoboju pomeril z Interjem iz Bakuja. Tekmeca sta se razšla z rezultatom 1:1, edini zadetek za nekdanji klub Bojana Prašnikarja, pa je v 17. minuti iz enajstmetrovke dosegel Rok Elsner, ki je izničil zgodnje vodstvo Azerbajdžancev.