Pri velenjskem Rudarju je prvo priložnost za dokazovanje dobil v sezoni 2010/11, ko je imel sedemnajst let. Nato je iz sezone v sezono napredoval, kar mu je v zadnjem zimskem prestopnem roku prineslo prvi angažma v tujini.
PREDSEDNIK KLUBA JE PANENKA
Predsednik Bohemiansa 1905 je legendarni Antonin Panenka. Petinšestdesetletni Čeh je bil štirinajst let član tega kluba, potem pa je osem let igral še v Avstriji, kjer je največji pečat pustil pri Rapidu, za katerega trenutno igra Robert Berić. Panenka je zaslovel predvsem s svojim znamenitim strelom z bele točke, ko je v finalu EP leta 1976, ki je bil odločen po enajstmetrovkah, zahodnonemškega vratarja Seppa Maierja premagal s klasičnim lobom po sredini gola in Češkoslovaški prinesel naslov evropskega prvaka. Bratanovića smo povprašali, ali Panenka fantom še kdaj pokaže kakšno od svojih vragolij, pa je dejal, da s predsednikom kluba niso veliko v stiku.
Preselil se je na Češko, kjer je podpisal triinpolletno pogodbo s Teplicami. "Vse se je zgodilo zelo hitro, zastopnik mi je dejal, da je klub prejel ponudbo zame in naj se pripravim na odhod," je pogovor začel 22-letni napadalec, ki je v drugi polovici pretekle sezone za svoj novi klub odigral nekaj tekem, vendar ni bil zadovoljen s svojo minutažo. "Na začetku sem igral, a sem se nato poškodoval. Po poškodbi sem bolj sedel na klopi, v igro sem prihajal zadnjih deset, petnajst minut."
S tem seveda ni bil zadovoljen, zato se je poleti odločil zamenjati okolje, a je ostal na Češkem. Iz Teplic se je preselil v Prago in tam oblekel dres ekipe Bohemians 1905. "Po koncu sezone sva se s trenerjem dogovorila, da grem na enoletno posodo v drug klub, in odločili smo za Bohemians, kjer zdaj redno igram, in prav to je bil moj cilj." S soigralci iz Teplic je še vedno v stikih, s trenerjem pa od takrat nista govorila, vendar tudi on prav gotovo spremlja igre svojega varovanca.
Kot je dejal, je s selitvijo v Prago zelo zadovoljen, saj v klubu nanj resno računajo, čeprav vedo, da bo pri njih ostal le do konca sezone. V štirinajstih prvenstvenih krogih je nastopil na dvanajstih tekmah in dosegel dva zadetka. "Seveda sem zadovoljen, izboril sem si mesto v udarni enajsterici in redno igram."
Tudi sicer gre Bohemiansu kar dobro, čeprav je v zadnjem času nekoliko padel v formi, v zadnjih štirih krogih je osvojil samo točko. Vseeno ga od četrtega mesta ločijo le štiri točke, prav takšna pa je tudi njegova prednost pred območjem izpada. To potrjuje dejstvo, da je češko prvenstvo letos precej izenačeno. "Zelo je izenačeno. Sparta in Plzen sta močnejša od drugih, ne smemo pozabiti niti Jablonca. Te ekipe so se nekoliko oddaljile. Ostali pa smo precej skupaj, čeprav bi izpostavil še Mlado Boleslav, Teplice in Liberec, za katerim pa je zelo slab začetek sezone. Drugače gre za ekipo, ki jo na koncu po navadi najdemo na tretjem ali četrtem mestu, lani je igrala tudi v ligi Europa," nam je z razmerjem moči v češkem prvenstvu postregel naš sogovornik in pristavil, da so odgovorni pri Bohemiansu, ki se je lani boril za obstanek, za cilj v tej sezoni postavili uvrstitev okoli desetega mesta v 16-članskem tekmovanju.
V zadnjem delu pogovora smo se dotaknili še razlik med češkim in slovenskim prvenstvom. "Razlika je precejšnja, predvsem finančno. Tudi infrastruktura in organizacija klubov sta na Češkem na precej višji ravni. Kar zadeva kakovost nogometa, je na Češkem tempo igre višji, več se teče. Več je dvobojev, tako da je treba igrati hitreje, ni časa za razmišljanje. V klubih je veliko temnopoltih igralcev in tudi zaradi tega je igra bolj fizična."
Kot zanimivost lahko omenimo, da si je v 'njegovih' Teplicah ime ustvaril znameniti bosanski napadalec Edin Džeko, ki je prav iz tega češkega kluba odšel k Wolfsburgu – Nemci so pred sedmimi leti zanj plačali štiri milijone evrov odškodnine. "Lahko povem, da je na Češkem veliko igralcev iz Bosne in Hercegovine, skoraj v vsakem klubu je vsaj eden," je dejal nekdanji član slovenske mlade izbrane vrste, ki pred odhodom na Češko ni imel nobenih pomislekov, po skoraj enem letu pa pravi, da s selitvijo ni naredil napake.