19.06.2023 22:50:18

Boj za evropsko prvenstvo za Slovenijo se zaostruje: glejte to norišnico v skupini H!

Martin Metelko

V ponedeljkovih tekmah kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo 2024 je v slovenski skupini H, kjer je v Ljubljani Slovenija z Dansko igrala 1:1, Finska visoko s 6:0 premagala San Marino, Kazahstan pa v gosteh Severno Irsko z 1:0.

Pred 4. krogom so imele v tej skupini štiri ekipe (Finska, Kazahstan, Slovenija in Danska) po šest točk. Prvi so točkovni izkupiček na devet popravili Finci. V popoldanski tekmi so bili zelo prepričljivi in so najslabšo ekipo skupine San Marino premagali s 6:0.

V prvem polčasu sta zadela Glen Kamara in Benjamin Källman, v nadaljevanju pa se je s "hat trickom" v le devetih minutah (od 65. do 74.) izkazal Daniel Hakans. Zadnji gol je dosegel Teemu Pukki.

V Belfastu sta se pomerila Severna Irska in Kazahstan. Dolgo je kazalo, da se bo dvoboj končal brez golov in z delitvijo točk, toda v 89. minuti je zadel Abat Ajmbetov in Kazahstanu priigral tri dragocene točke.