13.10.2019 23:08:51

Prvo mesto v slovenski skupini je že ODDANO: Poljaki se veselijo!

Poleg tekme Slovenija - Avstrija v Stožicah (0:1) sta danes v skupini G v kvalifikacijah za nogometni Euro 2020 igrali še Poljska in Severna Makedonija. V Varšavi je bilo 2:0, Poljska pa je s tem že na Euru 2020. Tretji dvoboj osmega kroga slovenske skupine bo šele v torek, ko se bosta pomerila Izrael in Latvija.

Poljaki bi lahko vodilno mesto v skupini že danes spremenili v zanesljivo uvrstitev na Euro, za kaj takega so potrebovali zmago.

V prvem polčasu še ni kazalo na uspeh Poljske, čeprav so imeli domači terensko premoč, Piotr Zielinski pa je zadel tudi okvir gola. V nadaljevanju so Poljaki po hudem pritisku le strli obrambo Makedoncev, v 75. minuti pa je zadel Przemyslaw Frankowski, ki je le minuto pred tem vstopil v igro. Delo je nato dokončal Arkadiusz Milik pet minut pozneje.