20.10.2017 22:07:07

Slovenke izgubile tudi proti Čehinjam

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 v skupini 5 v Domžalah izgubila proti Češki z 0:4 (0:2). Slovenke, ki so uvodno tekmo v Nemčiji izgubile z 0:6, bodo naslednjo tekmo igrale 24. novembra, ko bodo v Ajdovščini gostile Ferske otoke.

Čehinje so povedle v deveti minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadela Petra Divišova. V 32. minuti je ista igralka podvojila prednost gostij. V 72. minuti je slovensko mrežo zatresla še Tereza Kožarova, štiri minute pozneje pa je bilo že 4:0 po golu Lucie Vonkove.

Selektor Damir Rob je v začetno enajsterico uvrstil Zalo Meršnik, Evelino Kos, Špelo Rozmarič, Ano Milovič, Dominiko Čonč, Laro Prašnikar, Zalo Kuštrin, Špelo Kolbl, Barbaro Kralj, Kajo Eržen in Anjo Prša. V drugem polčasu sta priložnost dobili še Laura Škvorc in Katarina Gadnik.

V kvalifikacijah igrajo reprezentance v sedmih skupinah. Na SP se bodo neposredno uvrstile zmagovalke skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.