26.03.2016 11:17:23

Ganljiva 14. minuta v Amsterdamu v spomin na Cruyffa (video)

Na prijateljski tekmi med Nizozemsko in Francijo so se razumljivo spomnili tudi v četrtek preminulega Johana Cruyffa.

Minuta molka pred začetkom dvoboja je bila sicer namenjena žrtvam terorističnih napadov v Bruslju, so se pa vsi prisotni v amsterdamski Areni največjemu nizozemskemu nogometašu v zgodovini poklonili v 14. minuti srečanja.

Štirinajst je bila seveda številka, ki jo je nosil legendarni Cruyff in takrat so se nogometaši obeh ekip z glavnim sodnikom na čelu zbrali na sredini igrišča, vstali pa so tudi vsi gledalci. Cruyffu so namenili dolg aplavz, ob katerem so šle marsikomu pokonci dlake, ni pa jih bilo malo, ki so potočili tudi kakšno solzo. Med slednjimi je bil tudi kapetan nizozemske izbrane vrste Wesley Sneijder.

Tekma se je sicer končala z izidom 3:2 za Francoze. Ti so že ob polčasu vodili z 2:0, v nadaljevanju so Nizozemci prišli do izenačenja, a so takoj po njem galski petelini še enkrat povedli in prednost obdržali do konca.