23.07.2015 08:32:12

Zlati pokal: Presenetljiv finale (video)

Jamajčani in Mehičani so se uvrstili v finale zlatega pokala.

Jamajka je v prvi polfinalni tekmi prvenstva Severne in Srednje Amerike ter Karibov v Atlanti presenetljivo premagala ZDA z 2:1 (2:0), Mehika pa je v drugem polfinalnem obračunu po podaljšku ugnala Panamo z 2:1 (1:1, 0:0).

Za "Reggae Boyz" sta zadela Darren Mattocks (31.) in Giles Barnes (36.), za favorizirane Američane pa Michael Bradley (48.).

V drugi polfinalni tekmi se je zmaga nasmihala Panami, ki je v 25. minuti ostala brez izključenega Luisa Tejade. Številčno oslabljeni Panamci so povedli z golom Romana Torresa v 57. minuti, za Mehičane pa je v izdihljajih rednega dela z uspešno izvedeno 11-metrovko izenačil Andres Guardado. Kapetan mehiške izbrane vrste je v 105. minuti na podoben način dosegel še zadetek za končno zmago z 2:1.

Finalna tekma bo v nedeljo, 26. julija, v Philadelphii, tekmo za tretje mesto pa bo dan prej gostil Chester.