liz
26.03.2015 21:40:22

U-17: Slovenija na EP!

Drago Wernig - TAKA

Med šestnajstimi reprezentancami, ki se bodo od 6. do 22. maja v Bolgariji borile za naslov evropskega prvaka v kategoriji do sedemnajstega leta starosti, je tudi Slovenija.

Izbrana vrsta, ki jo vodi Igor Benedejčič, si je uvrstitev na zaključni turnir priigrala v nocojšnjem dvoboju z Norvežani.

Pa pojdimo lepo po vrsti, slovenski upi so v elitnem delu kvalifikacij nastopali v skupini 6, v kateri so v prvi tekmi s 3:0 odpravili Romunijo in nato s 3:1 izgubili z Anglijo. Nocoj pa so v angleškem Burtonu igrali odločilni dvoboj z Norvežani, ki jim je v primeru zmage zagotavljal uvrstitev na zaključni turnir.

Prvi polčas se je sicer končal brez zadetkov, nato pa je na začetku drugega, v 43. minuti, v polno meril Jan Mlakar. Za kapetana reprezentance in člana Fiorentine je bil to že osmi zadetek v kvalifikacijah, kar pomeni, da je osvojil naziv kralja strelcev tega tekmovanja.

Postava Slovenije: Vodišek, Čoralič, Karič, Ogrinec, Guček, Rom, Valenčič, Petrovič, Novak, Mlakar, Elšnik.

Slovenci so minimalno prednost znali mirno zadržati do zadnjega sodnikovega žvižga in se po njem veselili uvrstitve med šestnajst najboljših evropskih reprezentanc v tej starostni kategoriji. Benedejčičeva četa je bila tudi sicer boljši tekmec, kar je razvidno iz razmerja v strelih proti golu, saj je ta znašal 14:3 v korist Slovenije.

V drugi nocojšnji tekmi so Angleži z 2:1 premagali Romunijo.

Na zaključni turnir so se uvrstili zmagovalci vseh osmih kvalifikacijskih skupin in sedem najboljših drugouvrščenih reprezentanc (gledala sta se izida s prvo in tretjo ekipo v skupini).