17.09.2014 18:56:36

Zmaga za konec kvalifikacij

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je z zmago končala kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2015. Slovaško so v Dravogradu premagale z 2:1 (0:0).

Izbranke Damirja Roba so tako osvojile peto mesto v skupini 1.

Slovenke so povedle v 47. minuti, ko je zadela Andreja Nikl. Slovakinje so preko Lucie Ondrušove izenačile v 74. minuti, že dve minuti kasneje pa je Slovenijo v vodstvo ponovno popeljala kapetanka Mateja Zver. Izid se do konca tekme ni več spremenil.

Rob je tekmo začel s postavo Lucija Mori, Kaja Jerina, Anisa Rola, Manja Benak, Kaja Eržen, Mateja Zver, Barbara Kralj, Urška Žganec, Tjaša Tibaut, Lucija Grad in Andreja Nikl. V drugem polčasu so v igro vstopile še Manja Rogan, Vanja Šiljak in Kristina Erman.

Na svetovno prvenstvo prihodnje leto v Kanadi se bodo uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale dodatne kvalifikacije. Iz "slovenske" skupine 1 so se na svetovno prvenstvo uvrstile Nemke.

Skupina 1

Slovenija - Slovaška
2:1 (0:0)
1:0 Nikl (47), 1:1 Ondrušova (74), 2:1 Zver (76)

Lestvica
1. Nemčija 9 9 0 0 60:4 27 2. Rusija 9 6 1 2 16:17 19 3. Irska 9 5 2 2 13:7 17 4. Hrvaška 9 2 2 5 6:17 8 5. Slovenija 10 2 0 8 7:34 6 6. Slovaška 10 1 1 8 6:29 4