05.12.2023 09:49:00

Ste videli to? Otročje obnašanje dveh zvezdnikov Mure pred enajstmetrovko, sledilo je ...

Arhiv kluba

Nogometaši Mure so na tekmi z Bravom ostali praznih rok.

Tudi drugo medsebojno srečanje Brava in Mure se ni izšlo po željah črno-belih. Potem ko so Šiškarji sredi septembra v Fazaneriji osvojili točko, se je nedeljski spopad končal z zmago ljubljanskega prvoligaša z 2:0. V gostujočem taboru je vladalo veliko razočaranje, navijače pa je zmotilo tudi otroško obnašanje Amadeja Maroše in Dardana Shabanhaxhaja pred izvedbo enajstmetrovke.

V 26. minuti je imela Mura izjemno priložnost za izenačenje, ko je po igranju z roko v kazenskem prostoru sodnik Alen Bubek pokazal na belo piko, toda domači čuvaj mreže Matija Orbanić je bil kos strelu Dardana Shabanhaxhaja in je zaklenil svoja vrata. Ob omembi enajstmetrovke v 26. minuti je na misel seveda takoj prišlo precej nenavadno dogajanje, ki je pomenilo neke vrste izjemno slab uvod v strel. Ko je glavni sodnik po ogledu posnetka pokazal na najstrožjo kazen, sta namreč proti žogi hkrati stekla Amadej Maroša in Dardan Shabanhaxhaj. Fanta sta dobesedno tekmovala, kdo bo prej pri njej, nato pa je nekaj časa trajalo, da sta se dogovorila, kdo bo tisti, ki jo bo postavil na belo piko in streljal. Na koncu je to naredil Shabanhaxhaj, vendar se je zgodilo, kar se v takih primerih rado zgodi – ni zadel.

Značke: mura plt