01.10.2023 11:52:08

Portugalec na klopi Olimpije po prvih žvižgih s tribun s posebnim sporočilom za navijače!

Rogaška bo danes ob 15. uri gostila Olimpijo, ki je na zadnji tekmi remizirala s Koprom.

Prvo medsebojno srečanje aktualnih prvakov in novincev v prvoligaški konkurenci se je končalo s počeno petardo v mreži slednjih. Ampak od tistih avgustovskih dni se je za ene in druge spremenilo marsikaj. Izključno ugoden veter, ki je v jadra zmajev zapihal ravno v tistem obdobju, je naglo popustil, na drugi strani pa imajo Slatinčani svež dokaz, da spadajo v to konkurenco in da lahko v njej mešajo štrene vsakomur.

Trener na klopi Olimpije Joao Henriques se je moral na zadnji tekmi s Koprom, ki se je končala z 1:1, poslušati tudi prve žvižge navijačev. Ti sicer niso bili tako zelo glasni kot v Mariboru, a vendarle so nekakšen dokaz, da navijači niso najbolj zadovoljni s tistim, kar gledajo na zelenici. »Ko ne zmaguješ, je nezadovoljstvo navijačev povsem razumljivo. Normalno je, da to pokažejo, ampak včasih se je težko postaviti v vlogo nogometašev, včasih se slaba podaja pač zgodi, ker žoga odskoči na neravnem igrišču. Ob tem moram pripomniti, da bi moral sodnik v drugem polčasu po mojem mnenju podaljšati tekmo za več kot šest minut. Koper je ves čas ustavljal ritem igre, kar je sicer popolnoma legitimna taktika, a to ne pripomore k nogometnemu spektaklu. Tudi sodnik bi moral to upoštevati,« je sporočil portugalski strateg. Do današnjega gostovanja si je s poznim izenačujočim zadetkom Ruija Pedra »kupil« nekaj manevrskega prostora, a pred naslednjo evropsko preizkušnjo podporniki zmajev (upravičeno) pričakujejo dvig forme.