20.07.2023 07:06:17

Uf, kako težko delo za Olimpijo! Zmaji so dobili naslednjega tekmeca v ligi prvakov, to bo ...

Martin Metelko

Ljubljančani imajo tekmeca za 2. krog kvalifikacij za ligo prvakov.

Nogometaši Olimpije se bodo v drugem kvalifikacij lige prvakov merili z bolgarskim Ludogorcem. Bolgarski prvak je na povratni tekmi v domačem Razgradu s 4:0 (2:0) ugnal kosovski Ballkani, ki je na prvi tekmi v Prištini presenetljivo zmagal z 2:0. Bolgari so prednost Ballkanija izničili že v prvem polčasu. V četrti minuti je v polno zadel Ganec Bernard Tekpetey, v sodniškem dodatku je isti igralec vodstvo povišal. V 49. minuti je tretji gol dosegel Argentinec Matias Tissera, končni izid pa je v 78. minuti minuti postavil Brazilec Caio Vidal Rocha.

V vrstah Ludogorca sta tekmo začela le dva bolgarska igralca, njuni soigralci pa poleg Gane, Brazilije in Argentine prihajajo še iz Nizozemske, Norveške, Ukrajine, Nemčije, Poljske, Hrvaške, Španije, Francije in Benina.