07.07.2021 10:28:00

Uf, KAKŠNE BESEDE je ANTE ŠIMUNDŽA namenil svojemu varovancu

Aleš Cipot

Nogometaši Mure povratno tekmo s Škendijo pričakujejo z golom prednosti.

Premierni nastop Mure v kvalifikacijah za ligo prvakov se je razpletel po želenem scenariju. Z zmago! Črno-beli so si pred povratno tekmo s Škendijo, ki bo prihodnji torek v Fazaneriji, zagotovili lepo prednost, na Stadionu Tošeta Proeskega v Skopju so se veselili zmage z 1:0. Edini gol je v 28. minuti dosegel Luka Bobičanec, medžimurski vezist je realiziral najstrožjo kazen. Tako uspešen na nasprotni strani ni bil najboljši domači strelec Besart Ibraimi, sicer pa so se črno-beli predstavili v zelo organizirani in disciplinirani podobi, taktično zrelo v slogu resne ekipe. Prekmurci bodo bržčas še kakšen dan obžalovali izjemno priložnost Mihaela Klepača v peti minuti nadaljevanja, ko je bilo vroče v gostujočem kazenskem prostoru, pa je na sceno stopil Matko Obradović, ki se je zlasti v sodniškem dodatku izkazal z dvema izjemnima posredovanjema. A seveda posel še zdaleč ni zaključen, prihodnji teden je v Murski Soboti na vrsti še nadvse zahtevnih (vsaj) 90 minut.

"Izredno zahtevna tekma, borbena. Bili smo pragmatični in tekmovalni, tudi z nekaj sreče smo prišli do zmage, toda na drugi strani so srečo imeli tudi tekmeci. Imeli smo še tri lepe priložnosti, ki jih nismo izkoristili," je po zmagi med drugim povedal Ante Šimundža in pohvalil odličnega čuvaja mreže. "Matko Obradović je bil na visoki ravni, tako kot cela ekipa. Vidi se, zakaj je najboljši vratar v Sloveniji," je pristavil strateg Mure in poudaril, da zgodba še zdaleč ni zaključena. Niti po naključju. "Po prvi tekmi nikoli ni konec, nič ni odločenega, oddelati moramo še povratni dvoboj. Ta rezultat bomo pozabili."