03.02.2020 18:56:51

Na drugi turški preizkušnji MURE proti Vardarju je zablestel LUKA ŠUŠNJARA

Aleš Cipot

Črno-beli so bili boljši od vodilne ekipe prvenstva Severne Makedonije.

Nogometaši Mure so na osrednjem delu priprav odigrali še drugo prijateljsko tekmo v dveh dneh. Potem ko so morali priznati premoč ruski prvoligaški zasedbi Akhmat Grozny, so se varovanvi Anteja Šimundže udarili z Vardarjem, ki je po prvem delu prvenstva v Severni Makedoniji prepričljivo na vrhu lestvice, in ga premagali s 3:1 (0:1).

Prvi polčas je pripadel ekipi iz Skopja, mrežo katere je branil otrok Mure Filip Gačevski. V končnici prvega dela je Deana Šafarića s sijajnim strelom ugnal Vladica Brdarovski, Prekmurci pa so za preobrat poskrbeli v zadnjih 20 minutah, ko so dosegli vse tri gole; najprej je dvakrat zadel Luka Šušnjara, končni izid je postavil Andrija Bubnjar.

Sobočani so tekmo začeli v postavi Šafarić, Karničnik, Kaučič, Maruško, Pucko, Brkić, Horvat, Cipot, Knežević, Mandić in Žižek, v nadaljevanju so priložnost dobili Gyergyjek, Kous, Šturm, Kouter, Šporn, Gorenc, Bubnjar, Bobičanec, Antolin, Šušnjara in Maroša.