04.08.2019 22:05:27

Olimpija po ŽALOSTNEM četrtku do VELIKE PREDNOSTI. V Stožicah nova poslastica, ki je ujezila vijoličaste

Martin Metelko

V zadnjem krogu četrtega kroga prve lige, sta se pomerila Olimpija in Triglav.

V dvoboju dveh najučinkovitejših moštev lige je v pravi poslastici slavila Olimpija s 4:2. Triglavani so se zelo dobro upirali, a napake v obrambi so proti razigranim zeleno-belim prevečkrat vodile v zadetek.

V prvem polčasu je sicer bordo rdeče v vodstvo povedel Španec Aliaga, ki je pospravil žogo po (nespretno) obranjenem strelu Nejca Vidmarja.

Nato pa je sledil trojni udarec Olimpije, ko so v razmiku 10 minut zadeli Ante Vukušić dvakrat in enkrat Luka Menalo. Polčas torej 3:1 za domače.

V nadaljevanje so bolje krenili gostje, ki so po lepi akciji in sijajnem zaključku Tijanića znižali na 3:2. Toda že nekaj minut zatem je po napaki vratarja čadeža prednost dveh zadetkov znova vzpostavil Jurčević.

Z zmago je Olimpija na lestvici na vrhu z 10 točkami, pred Aluminijem in Triglavom, ki sledita. Maribor pa je s tremi točkami in zaostankom sedmih točk za Ljubljančani na 9. mestu, ki ob koncu sezone prinaša dvoboj z drugouvrščenim iz druge lige za obstanek med elito. Še slabše se godi Domžalam, ki so s tekmo manj celo zadnji z vsega eno osvojeno točko.

-------------------------------

Olimpija - Triglav 4:2 (3:1)

* Stadion Stožice, sodniki: Mertik, Smej, Topolnik.
* Strelci: 0:1 Aliaga (15.), 1:1 Vukušić (20.), 2:1 Vukušić (24.), 3:1 Menalo (30.), 3:2 Tijanić (55.), 4:2 Jurčević (59.).
* Olimpija: Vidmar, Jurčević, Bagnack, Andrejašič (od 85. Šme), Samardžić, Tomić, Brkić (od 62. Valenčič), Savić (od 87. Kregar), Menalo, Cekici, Vukušić.
* Triglav: Čadež, Rogelj, Mertelj, Kumer, Arh-Česen (od 40. Žurga), Herić (od 46. Udovič), Kryeziu, Tijanič, Mlakar, Aliaga (od 75. Hasanaj), Majcen.
* Rumeni kartoni: Tomić; Majcen, Kryeziu.