06.07.2019 22:14:27

Generalka OLIMPIJE uspela, v Stožicah padel PARTIZAN

Martin Metelko

Ljubljančani so z minimalnim izidom ugnali beograjske črno-bele.

Nogometaši Olimpije so odigrali zadnjo prijateljsko tekmo pred začetkom nove sezone, generalka med odštevanjem do evropske premiere proti Rigasu je dosegla namen. Varovanci Safeta Hadžića so z 1:0 (0:0)) premagali beograjski Partizan, edini gol je v 77. minuti dosegel Endri Cekici, ki je zaigral v drugem polčasu; realiziral je najstrožjo kazen, pred tem so črno-beli branilci v kazenskem prostoru nepravilno ovirali Tomislava Tomića.

putincanin mm
V prvem polčasu je bila zasedba iz srbske prestolnice nekoliko nevarnejša, dvakrat se je izkazal Nejc Vidmar, že uvodne minute nadaljevanja pa so razkrile, da se bo razmerje moči spremenilo, zmaji so boljšo podobo unovčili z golom za zmago, s katero so si pred prihajajočimi izzivi prav gotovo okrepili samozavest.

Začetno postavo slovenskih pokalnih zmagovalcev so sestavljali Vidmar, Boakye, Šme, Bagnack, Jurčević, Putinčanin, Tomić, Brkić, Suljić, Savić in Kidrič, v nadaljevanju so zaigrali še Menalo, Cekici, Vukušić, Valenčič, in Maksimenko.